Bojové umění Ving Tsun, Escrima, Sebeobrana | Missing-Link - O nás

Logo Missing-Link | AVSE

AVSE

AVSE (Asociace Ving Tsun, Security System a Escrima) byla založena v roce 2002 poté, co její hlavní představitel SiFu Ladislav Hodač odešel společně se všemi svými žáky z evropské Wing Tsun organizace, kde studoval styly Wing Tsun a Escrima téměř 20 let. Byl tak prvním Čechem, který tato bojová umění začal studovat. Od roku 2004 začal spolupracovat SiFu Ladislav Hodač, a především jeho nejvyšší žák Roman Bittner, se SiFu Lee Yuen Timem (Hong Kong), u kterého v roce 2006 proběhla oficiální zkouška s potvrzením o ovládnutí kompletního systému, včetně "utajované" nejvyšší metody Bart Cham Dao (viz Systém výuky). AVSE ve svých školách vyučuje čínský bojový styl Ving Tsun, filipínskou Escrimu a výcvikový program Security System. Pod naši asociaci patří v současné době řada škol s mnoha žáky, pro které kromě pravidelné výuky v našich školách, pořádáme také řadu pravidelných seminářů a letních soustředění v Čechách i v zahraničí.

SiFu Ladislav Hodač

SiFu Ladislav Hodač

SiFu Ladislav Hodač začal v roce 1983 jako první Čech studovat styl Wing Tsun. Bylo to v tehdejším NSR a jeho prvním učitelem byl Keith Ronald Kernspecht. Od roku 1991 začal SiFu Ladislav Hodač studovat Wing Tsun a Escrimu u SiFu Heinricha Pfaffa. Dnes je SiFu Ladislav Hodač nejvyšším učitelem pro Českou republiku, uděluje zkoušky na žákovské i technické stupně a pořádá semináře Ving Tsun a Escrima nejen pro instruktory, ale i pro všechny žáky AVSE škol.

SiFu Roman Bittner

SiFu Roman Bittner

SiFu Roman Bittner studuje bojová umění od roku 1986. V roce 1992 začal studovat Ving Tsun a Escrimu u SiFu Ladislava Hodače, který je jeho SiFu dodnes. SiFu Roman Bittner také průběžně studuje od roku 2004 do současnosti originální Hong Kongskou verzi Ving Tsun u mistra Lee Yuen Tima, u kterého složil v roce 2006 závěrečnou zkoušku z kompletního ovládání celého tohoto systému. Je akreditován od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy jako oficiální instruktor sebeobrany, je členem světové Hong Kong Ving Tsun Athletic Association a byl mu udělen 6. mistrovský stupeň od World Organization of Wu Shu and Kung Fu Masters. Kromě pravidelných stáží v Číně jezdí od roku 2011 studovat Escrimu přímo na Filipíny, Silat do Indonésie a Krabi Krabong do Thajska.

SiFu Jiří Hlinovský

SiFu Jiří Hlinovský

SiFu Jiří Hlinovský praktikuje bojová umění od roku 1990. Od roku 1993 začal studovat Ving Tsun a Escrimu u SiFu Romana Bittnera a následně se stal přímým žákem SiFu Ladislava Hodače, kterému asistuje při skládání zkoušek a seminářích zaměřených na Escrimu. Je akreditován od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy jako oficiální instruktor sebeobrany.Menu: